Előnyük, hogy közel nulla energiaigényű házak, passzívházak olcsóbban előállíthatók belőlük, mint a tégla-beton technológiával, rendkívül kellemes belső mikroklímát biztosítanak, nem penészesednek, nem párásodnak, gyorsan építhetők, az építési technológiájuk könnyű, modulárisan könnyen bővíthetők, igény esetén más technológiákkal is keverhetők, kiegészíthetők.
Az IsoTEQ rendszert egyedülálló módon a Német Passzívház Intézet is minősítette. További előnyük ezeknek a házaknak, hogy nem hőhidasak a szerkezetek.
A könnyűházakban a fal általában szendvicspanelekből épül fel, melyek tartalmazzák a hőszigetelő réteget is. Például a HORIZONT technológia esetén, melyet előszeretettel alkalmazunk, a falvastagság egy közel nulla energiaigényű háznál 9 cm is lehet, szemben a téglafalak és a rájuk kerülő külső Dryvit szigetelés, vakolat akár 45 cm-ével. Könnyen belátható, hogy ez a falvastagság, ami a nettó-bruttó alapterület közötti fő különbséget adja, befolyásolja, mekkora épületet építhetünk egy telekre: vékonyabb falakkal, könnyűszerkezetes technológiával a beépítési paraméterek betartásával nagyobb épületet hozhatunk létre, pontosabban nagyobb belső, hasznos alapterületűt.
Beruházók figyelem! Nem mindegy az építendő és az eladható nm közötti szignifikáns különbség, és annak a csökkentése. Érdemes kiszámolni. A technológia további előnye, hogy a víz-gáz, épületgépészeti és villamos kábelekeizés okán nem kell vésni, horonymarni a falakat, a kábelezés sokkal gyorsabban, egyszerűbben elvégezhető, elvezethető, így a villanyszerelő, gépész munkája is könnyebb, kevesebb, olcsóbb és gyorsabb lesz. Sok esetben gipszkarton technológiákkal a belső vakolás is teljesen elhagyható.